Історія Avia

Фірма AVIA має історію давню, цікаву і не зовсім типову… Заснували її у 1919 році інженери Павел Бенеш (Pavel Beneš) і Мірослав Гайн (Miroslav Hajn) як авіапідприємство (і тут дуже доречним був логотип у вигляді альбатроса, бо нове лого нагадує серпокрильця smiley). Першим їхнім дітищем став винищувач BH-1. У подальшому підприємство виробляло (чи доречніше буде сказати – «ставило на крило») літаки власної конструкції та перероблені версії відомих марок (Messerschmitt Bf.109 (Avia S-199), Messerschmitt Me.262 (Avia S-92), Іл-10 (Avia B-33) та Іл-14 (Avia Av-14).

У 1946 році з конвеєру AVIA зійшли перші вантажівки Skoda 706R і автобуси Skoda 706RO. Власне, Skoda поглинула AVIA ще у 1928 році, дякуючи чому розширила свій діапазон військової техніки, крім артилерії, танків до літаків, а у 1946 це виробництво було згорнуто (а шкода… звиняйте за тавтологію). Пізніше AVIA випускала вантажівки Tatra 805 та Praga V3S. Але, напевне, корені давалися взнаки, бо AVIA розробила і виготовила гоночний автомобіль! Але про це трохи згодом… А у 1974 році фірма знову повертається до теми перегонів … і про це також згодом… smiley

В різний час AVIA виробляла кілька моделей легкових авто, але все ж славу собі здобула як виробник вантажівок (А21— А31). Думаю, що всі колись бачили ці вантажівки (на дорогах, у дворах чи у фільмах), якщо побачили раз - ви їх впізнавали у подальшому, бо машинки ці досить неповторні. Вони мали «просту» зовнішність – чехи більше уваги приділяли надійності своїх машин, ніж вигляду.

У 2006 році індійська фірма Ashok Leyland (член холдингу Induja) купила AVIA і від того моменту вона носить назву Avia Ashok Leyland Motors. А у 2013 Ashok Leyland Motors зупинила виробництво на території Чехії.

Джерело світлин статті: http://seeklogo.com

Фотогалерея