Автомобілі БелАЗ або розмір має значення.

Навколо нас безліч автомобілів. В місті, селі, на трасі... Одні поспішають, інші неквапливо перевозять важкий вантаж, а деякі просто стоять. Всі вони різні за призначенням, розмірами, зрештою навіть кольорами. Проте іноді трапляються насправді незвичні автомобілі, справжні мастодонти у порівнянні зі іншими.

Одні з таких - кар'єрні самоскиди БелАЗ. У першу чергу хотілось би трішки поговорити про БелАЗ 540-серії, бо власне ці машини сформували такий вигляд БелАЗ до якого ми усі звикли. По перше, це була перша самостійно спроектована Жодинськими інженерами машина. По друге, інженери вирішили змінити традиційну для вантажівок того часу схему коли перед кабіною водія був довгий капот як у МАЗ-525 та МАЗ-530. Це і не дивно, адже при збільшенні вантажопідйомності збільшувалась і сама машина, а при такій компоновці вона ставала занадто довгою, важкою, неповороткою. Перший БелАЗ-540 побачив світ у 1961 році. Його потужний 360-сильний дизельний двигун був розміщений поруч із кабіною водія, що значно покращувало характеристики самоскида. 52 роки по тому, у 2013 році, Білоруський автомобільний завод представив світу найбільший у світі самоскид БелАЗ-75710 вантажопідйомністю 450 тон. Безперечно, у ньому застосовані усі найсучасніші технології, кожен вузол та агрегат змінився, покращився, конструктивно переробився, але риси притаманні своєму прапрапрадідусю цей велетень не втратив.

"Наш" БелАЗ-7522 прийшов у 80-і роки на зміну "540" серії.

Автомобіль вагою 21 т міг перевозити 30 т сипучого вантажу (корисних копалин, гравію, грунту).

Був оснащений більш економічним 360 сильним двигуном (ЯМЗ-240М2) робочим об'ємом 22.3 л, новою трансмісією, більш ефективною гальмівною системою та оновленим облицюванням радіатора.

Вражає потужне кузово з ребрами жорсткості та надійним дашком що захищає кабіну водія. Цікаво також що вантажопідйомність і місткість кузова у таких автомобілів повинні бути кратні об'єму ковшів екскаваторів, що застосовуються у гірничодобувній промисловості.

Кабіна одномісна, але при необхідності в ній, окрім водія, може розміститися ще одна людина, наприклад напарник, інструктор з водіння, механік. 

Колеса бездискові, мають роз'ємний обід з конічними розтискачами. Шини 24-шарові, розміром 20,00X33 і монтуються на обід 15,00X33.

Додати новий коментар