Piaggio - дивний малюк з цікавою історією.

Сьогодні стаття буде присвячена одному з малюків італійського автопрому, про існування котрого до недавнього часу я зовсім не здогадувалась, а саме про Piaggio. Це італійська машинобудівна компанія, відомий виробник мотоциклів та моторолерів, штаб-квартира котрої знаходиться в місті Понтедера (провінція Піза, Тоскана).

Тепер трішки про історію. Заснував компанію Рінальдо П'яджо ще в 1882 році, і на той час вона випускала судна, літаки та промислове обладнання. Після війни компанія перейшла в руки сина П'яджо і той зосередився на випуску легкої мототехніки, яку так потребувала країна в післявоєнному стані. Популярність до компанії прийшла лише з 1946 року, разом з виробництвом моторолерів Vespa. Потім компанія переходила від одних рук до інших, в 1964 році було виділено в окрему компанію авіаційний підрозділ. На рубежі XX-XXI ст. Справи Piaggio були м'яко кажучи не дуже. Але з кризи все таки компанію вивести вдалося і тепер вона займається виробництвом скутерів, велосипедів, детальніше можна ознайомитись на сайті http://www.piaggio.com. Вони випустили перший в світі триколісний скутер!!!

Мені випало щастя побачити Piaggio Ape “вживу”, він викликав масу позитивних емоцій. Як не дивно, але на цьому невеличкому, чи то грузовичку, чи то скутері влаштовуються перегони. Змагання проводяться в графстві Хартфордшир в Англії і прийняти в ньому участь може будь-хто з бажаючих.

Так от, знайомтесь Piaggio APE 50 - “вантажівка”, котра в багатьох країнах не потребує водійських прав. Максимальна швидкість до 45 км/год, 4 ступенева КПП (4 передні швидкості + задня), максимальна вантажопідйомність 270 кг, розрахований на 2 людей.

Додати новий коментар