СХ-2 або Снігоочисник Харківський

Функціонування будь якого громадського транспорту, окрім, власне самого транспорту для перевезення пасажирів, неможливе без спеціальних технічних засобів, які виконують найрізноманітніші функції.

Сьогодні ми розкажемо про снігоочисник трамвайних колій СХ-2. Колись – коли сніг випадав взимку (а не у березні і листопаді, як тепер frown) і вкривав колії шаром в кількадесят сантимерів – снігочисники були життєво необхідними, оскільки без них трамваї рухатись не могли.

Конструкція снігоочисників буває різною (з шнеками, щітками і потужними компресорами). Наш герой - СХ-2 – являє собою модель просту, а тому дуже надійну! Посудіть самі: СХ-2 випускали у 1952-63 рр. на Вагоноремонтному заводі (ВАРЗ) Харківського трамвайно-тролейбусного управління (ХТТУ).

Дана модель випускалась як для вузької (1000 мм) та і для широкої (1524 мм) колій. Окрім Харкова СХ-2 отримали Київ, Донецьк, Вінниця, Житомир і Львів. У Львові вони отримали номери С-001, С-002 та С-003 і зараз чекають на зиму у трамвайному депо №1 (вул. Городоцька, 185).

 

Додати новий коментар