Історія Fiat

Fiat S.p.A. (італ. Fabbrica Italiana Automobili Torino) було засновано “групою” інвесторів у 1899 році у Турині. “Батьками-засновниками” були Джованні Аньєллі (Giovanni Agnelli) та граф Емануель Качерано (Emanuele Cacherano di Bricherasio).

Джованні Аньєллі є дуже цікавою персоною... син туринського мера, здобувши прекрасну освіту, відслужив у війську і будучи відставним офіцер став політиком (як і його батько був обраний мером Турину) і дуже вдалим комерсантом. Напевне він мав особливу “чуйку” :), бо почувши пропозицію про організацію виробництва “екіпажів без коней” підтримав ідею і вірив у неї, навіть тоді, коли інші відмовлялись. Дж. Аньєллі не тільки вірив в успіх — він все робив для нього. Вже у перші роки Джованні Аньєллі поступово викуповував у інших акціонерів акції, стаючи практично одноосібним власником, а у 1902 році - очолив компанію. Маючи військовий вишкіл, він ввів на фабриці військову дисципліну (цікаво як це виглядало... :)). Після подорожі в Америку (звичайно ж на Ford ;) ) Дж. Аньєллі на заводі вcтановлює конвеєр.

Перший завод Fiat був відкритий в 1900 році з штатом у 35 працівників. Перший автомобіль 3 ½ CV був виготовлений у кількості 24 екземпляри у 1902 році. У 1903 Fiat заробив невеликий прибуток і виготовив 135 автомобілів. Поступово виробництво збільшувалось - до 1149 автомобілів у 1906 році. Тоді акції компанії вийшли на Міланську фондову біржу. У 1903 році Fiat випустив першу вантажівку. У 1908 році почалось завойовування Америки. Крім, автомобілів на підприємстві почали виготовляти авіаційні двигуни. У 1910 році Fiat став найбільшим автовиробником у Італії. У роки Першої світової війни на заводі в Турині, окрім автомобілів (вантажних та карет швидкої допомоги), зброї (кулеметів), виготовляли літаки і танки (Fiat 3000). Після війни побачив світ перший фіатівський трактор. У 20-х роках підприємство “лихоманило” - дуже постаралися комуністичні ватажки (Антоніо Грамші та Пальміро Тольятті), в результаті чого Дж. Аньєллі був усунутий від керівництва. Контроль над підприємством він отримав тільки після приходу до влади Беніто Муссоліні, за що й поплатився у 1945 році - Дж. Аньєллі знову усунули від керівницта, як прибічника фашистів. Невдовзі після цього “батько” Fiat-у помер у віці 79 років.

Але це тільки початок “ери FIAT”!

Далі буде...

Фотогалерея