Історія Jaguar

У засновника фірми Вільяма Лайонса (William Lyons) були всі шанси стати успішним продавцем музичних інструментів, якби він пішов по стопах свого батька Вільяма Лайонса. Але, на щастя для багатьох :) Вільям-молодший не справдив батьківські надії. Його більше вабили гонки, мотоцикли і техніка загалом. Захопившись мотоциклетною коляскою, яку змайстрував його сусід Вільям Уолмслі (William Walmsley), він запропонував сусіду-тезці організувати їх виробництво. Таким чином у 1922 році у містечку Блекпул ( Blackpool) виникла компанія Swallow Sidecars (SS). Коляски були ці були “прогресивні” (як на той час) і користувались попитом.

Поступово компанія, крім виробництва колясок, зайнялася, як тепер модно казати — тюнінгом легкових автомобілів та їх ремонтом. У 1927 році фірма почали виготовляти кузови (трохи змінені) для дуже популярної автівки Austin Seven. За якийсь час компанія отримала замовлення на 500 автівок Austin Seven Swallow . Це був величезний успіх! Згодом компанія “переробила” кузови для FIAT, Swift, Morris і Standard. У 1935 році Вільям Уолмслі продав свою частку фірми Лайонсу, а сам почав виробляти трейлери.

Домовившись із власниками компанії Standard, на базі їхнього шасі, у 1931 році було випущено власне авто SS I (Standard Swallow), яке було презентовано на Лондонському автосалоні. Через кілька років з'явилась дешевша модель SS II.

У 1935 році з'явилась нова модель - SS 100, оснащена шестициліндровим верхньоклапанним двигуном об'ємом від 2663 до 3485 см3 потужністю 104-125 к.с. Ця “Ластівка” розганялась до 161 км/год (що дорівнює 100 миль за годину, тому вона власне й отримала індекс 100). Власне ця модель і була названа Вільямом Лайонсом — Jaguar.

Під час війни фірма випускала для потреб війська легкі позашляховики (з фордівськими двигунами) та бомбардувальники, а пізніше знову почали виробляти автівки під брендом Jaguar, оскільки у післявоєнний період абревіатура SS асоціювалась із німецькими частинами СС та й сама фірма змінила назву на Jaguar Car Limited.

Джерела світлин: http://www.jaguar.ru/about-jaguar/history.html

Фотогалерея