Історія Lincoln

Рівно 84 роки тому (26 березня 1932 року) у Детройті помер інженер-винахідник та бізнесмен Генрі Ліланд (англ. Henry Leland).

Г. Ліланд – це легенда в автомобілебудуванні та заслуговує окремої статті (якщо не книжки;)! Людина чий хист винахідника дуже вдало сполучався із комерційною жилкою (хоча винахідник, як на мене, був кращий ніж бізнесмен)… вдумайтесь – він заснував ДВІ компанії по виробництву автомобілів представницького класу! Але сьогодні мова не про нього. Ми поговоримо про одне з його творінь - Lincoln Motor Company.

«Поставивши на ноги» Cadillac, Г. Ліланд у 1917 залишив пост президента цієї компанії та заснував нову - Lincoln Motor Company, з метою виробництва авіаційних двигунів. Свою компанію засновник назвав на часть 16 президента США – Авраама Лінкольна (англ. Abraham Lincoln). Напевне через те, що Генрі Ліланд був дуже сентиментальною людиною. До речі: Cadillac ним був названий на честь засновника міста Детройт…:)

За деякий час на заводі почали випускати автівки представницького класу. Першою моделлю став Lincoln L-Series. Машина була оснащена 8-циліндровим V -подібним двигуном. Lincoln L випускався аж до 1920 року. У звязку із фінансовими труднощами Генрі Ліланд змушений був продати завод, який у 1922 році купив Генрі Форд. Напевне, це була доля, бо Ліланд, свого часу, очолив збанкуртіле дітище Форда. Ось таким дивним чином переплились долі цих двох непересічних героїв.

P.S. У цій історії мене найбільше вразило те, що компанію названо на честь політика… кому у нас таке в голову прийде? Уявляєте собі українське підприємство з назвою «Кравчук», «Кучма», «Ющенко», «….» чи «Порошенко»? Особисто я –НІ! Хоча є такий приклад… на скільки мені відомо, то єдиний хто удостоївся увійти в історію «українського автопрому» це наш «перший президент». В його честь люди назвали торби на колесах – «кравчучки». Бо власне дякуючи йому - з тими торбами і пішли…

Джерела світлин: https://en.wikipedia.org/wiki/Lincoln_L-Series

Фотогалерея