Історія Trabant

Щоб там хто не казав, наш герой – авто не просте :)

Стільки жартів і анекдотів, ласкавих імен, напевне, не заслужив жоден автомобіль. Він мені нагадує такого собі ослика… всі над ним сміються, а він працює. Але якщо спробувати розібратись, то виявиться, що це народний автомобіль у «чистому вигляді». Покопирсавшись в його генеалогічному дереві, виявиться, що він «благородної крові» - не мало не багато, нащадок Ауді і Хорх (не прямий, але все ж).

Після війни місто Цвіккау () увійшло в склад радянської окупаційної зони. Ходять чутки, що на нього «мали плани» союзники, а тому і не розбомбили, але не склалося…

В Цвіккау розташовувались потужності заводів Хорх (Horch) та Ауді (Audi), що входили до концерну Auto Union. У 1948 році ці заводи були об’єднані і ввійшли в склад виробничого об’єднання Industrieverband Fahrzeugbau, скорочено — IFA.

За деякий час було розпочато виробництво легковиків IFA F8, що являли собою модернізовану версію довоєнного DKW F8 (оснащеного двотактним двигуном з повітряним охолодженням, переднім приводом та дерев'яним каркасом, що зверху обшивався фанерою). Згодом (з 1953 року) більшість кузовних деталей виготовлялись із пластика на основі фенолформальдегідної смоли та відходах деревообробної промисловості, що називався дуропласт (від дуро - надійний). У 1949-53 рр. було випущено невелику партію автомобілів з суцільнометалевим кузовом, оснащену двотактним двигуном з трьома циліндрами. Виробництво цієї моделі було перенесено на завод в Айзенах і вона стала попередником «Вартбурга».

IFA F8 випускалась до 1955 року, після чого її замінила нова модель - AWZ P70, виробництво якої було запущене на тому ж заводі (VEB Automobilwerk Zwickau), власне через, що малолітражка й отримала свою назву (AWZ - AutomobilWerk Zwickau). За основу було взято шасі від IFA F8, авто мало таку ж веретеноподібну раму, а до дерев’яного каркасу приєднувались кузовні панелі з дуропласту. В результаті було отримано друге серійне авто у світі з кузовом з композитних матеріалів.

7 листопада 1957 року з конвеєру зійшов перший Trabant (що в перекладі з німецької означає - супутник).

Фотогалерея