Історія Volkswagen

Німецька марка Volkswagen, як на мене, одна з кращих “стандартних” автомобілів на сьогодні. Під словом “стандартний” я маю на увазі, що це авто не є незвичним, футуристичним, надсучасним чи дуже стильним, цей автомобіль просто хороший, зручний і “стандартний” :). Як і все німецьке марка Volkswagen має велику та цікаву історію, про котру я спробую розповісти, начитавшись перед цим різноманітних інтернет-ресурсів. ;)

Історія концерну Volkswagen почалася ще в далекому 1933 році, після зустрічі Якоба Верліна, Адольфа Гітлера та Фердинанда Порше. Гітлером була висунута ідея створення “народного автомобіля”, такий щоб був недорогий, але надійний. Так як він був художником, то сам намалював приблизний ескіз того, що хотів, головним конструктором став Фердинанд Порше. І вже в 1935 р. був розроблений автомобіль, а в 1937 надійшла у виробництво модель VW Kafer, котру в народі називають “жуком”. В травні 1938 р. було відкрито найбільший в Європі завод, але початок війни перепрофілював його на виробництво військової техніки. Через 27 років після закінчення війни Volkswagen Beatle був найбільш продаваним та став автомобілем століття.

Після війни завод потрапив в британську окупацію, тому відновити свою потужність змогли тільки через 10 років. Розпочато випуск моделей з новими типами кузова: лімузин та кабріолет. Крім виробництва великої кількості авто налагоджена мережа автосервісів та ТО по обслуговуванню автомобілів. Нове покоління Volkswagen почалося в 1973 р. з початком випуску моделі Passat, через рік побачив світ Scirocco, а ще через деякий час з'явився один з моїх улюбленців хетчбек Golf. Всього за 30 місяців завод випустив 1 млн. моделей Golf, що зробило Volkswagen одним з крупніших виробників в Європі. Golf 3 поколіня був лідером продаж в Європі 90-х рр. Також в цей період було випущено спільно з Porsche спортивні автомобілі Volkswagen-Porsche-914. Ще дещо незвичним для марки Volkswagen став, випущений у 1979 році, армійський повнопривідний автомобіль iltis. Далі Volkswagen продовжував творити все новіше, сучасніше, економічне, надійніше та краще, зокрема потрібно згадати ще такі моделі, як Polo, Jetta, Variant, Sharan, BORA і т.д.

На даний час концерн Volkswagen один з найбільших в світі, має заводи в 15 країнах світу та випускає 5 марок авто: Volkswagen, Audi, SEAT, Skoda, такоже до них належить куплений в кінці 90-х Rolls-Royce. Окрім легкових авто завод випускає грузові машини та мікроавтобуси (потрібно згадати легендарний Volkswagen T1).

Джерело світлин статті: http://www.panoramadelmotor.com

Фотогалерея