Історія Wartburg

Місто Aйзенах (нім. Eisenach), що розташоване в федеративній землі Тюрінгія, відоме не тільки тим, що там народився Йоганн Себастьян Бах. Там, 3 грудня 1896 року було створено фірму Fahrzeugfabrik Eisenach AG, що «створила» Wartburg. На початках ця фірма займалась виготовленням військового спорядження і тут досягла досить значних успіхів, ставши другим за величиною виробником гармат. Окрім цього, фірма виробляла також велосипеди. За час керування фірмою Гейнріха Ерхарта на фірмі почали випускати автомобілі. Уклавши договір із Société Decauville запустили випуск Wartburg Wagen Model 1, названий на честь замку, що розташований поблизу міста.

Ці автівки були оснащені двигуном De Dion-Bouton і могли розганятись до 40 км/год. Wartburg Model 2 з’явилась у 1902 році. Через фінансові проблеми, компанію покинув Ерхарт і автомобілі почали випускати під маркою Dixi. У 1929 році фірму купує Bayerische Motoren Werke AG після чого автомобілі випускались під назвою BMW-Dixi. Випуск легкових авто був зупинений у 1942 році, оскільки фірма почала виготовляти військові мотоцикли, поза шляховики та авіаційні мотори.

Після війни Тюрінгія потрапила під владу Радянської військової адміністрації і завод з 1945 року продовжує працювати під назвою Sowjetische AG Maschinenbau Awtowelo, Werk BMW Eisenach. 1 липня 1952 завод було перейменовано в Eisenacher Motorenwerk (EMW), а у 1953 – на VEB Automobilwerk Eisenach. Через два роки тут почали виготовляти автомобіль IFA 309, що був переданий з заводу Horch. У 1955 році розпочато виробництво перших автомобілів під брендом Wartburg. Компанія Adam Opel GmbH купила VEB Automobilwerk Eisenach в 1991 році у зв'язку з чим виробництво автомобілів Wartburg було зупинено.

Фотогалерея